Svatby

Rád se postarám o dokumentaci Vaší krásné svatby. Ať už se jedná o fotografování nebo video.

Je třeba se předem domluvit na rozsahu – zda budu přítomen celý den či pouze na několik hodin kolem obřadu. Vždy je dobré se před svatbou osobně sejít, domluvit nutné podrobnosti a trochu se poznat.

 

Cena obvykle 6 000 až 17 000 Kč.

 

Pokud Vás má nabídka a styl focení zaujaly, bude mi ctí ten velký den zažít s Vámi!

 

Podrobněji pro opravdové zájemce

Jsem fotograf z Loučeně, ale za focením mohu dojet kamkoli po ČR

Ač se snažím přistupovat ke každé svatbě individuálně a nenastavovat pevné cenové balíčky, pokusím se aspoň nastínit, jakou částku si za Vaši svatbu pravděpodobně řeknu, abyste mohli mou nabídku porovnat s ostatními. Za to nejmenší, čili obřad a nějaké portréty novomanželů a svatebčanů hned po něm, si řeknu obvykle okolo 6000 Kč. Takové svatby ale nefotím tak rád, fotky jsou méně osobní, chybí ty krásné momenty z příprav a pozdější zábavy; však si to asi umíte představit, když se fotograf na Vaší svatbě zastaví na dvě hodiny a pak zas rychle odjede. Mnohem raději fotografuji svatby od ranních příprav po odpolední program, za to si mohu říct něco okolo 14000 Kč. Pokud mám zůstat až do večerní či noční zábavy, může to vystoupat na nějakých 17000 Kč a více už jen v nestandardních případech.

Nejlepší bude, když mi napíšete, co byste si představovali a já Vám na základě toho nezávazně nabídnu cenu. Když se Vám má nabídka zalíbí, poprosím Vás o zálohu 1000 Kč. Tím máte termín rezervovaný a můžete se mnou na Váš velký den počítat. Doporučuji se před svatbou osobně sejít a o všem si promluvit bez klávesnice a monitoru. Osobní setkání můžeme suplovat předsvatebním focením, budete-li o něj mít zájem. Chvíli před svatbou se ještě ujistíme o harmonogramu a dalších podrobnostech.

Nečekejte ode mě, že přivezu dodávku s rekvizitami typu nápis L.O.V.E ve sto variacích. Na svatbách je krásné to, že jsou tyhle drobnosti pokaždé jiné. Stejně tak místo, lidé, pózy. Ani nepovažuji za přínosné, abych na místo jezdil ještě před svatbou omrknout, kde co fotit. Světelné podmínky budou ve svatební den stejně úplně jiné a jak jistě víte, světlo ve fotografii dělá skoro všechno :-). Tohle vymyslíme na místě a bude to super, slibuji!

Finálních fotek obvykle bývá 150 až 400, záleží na rozsahu focení. Brzy po focení pošlu náhledy fotografií, které budu zpracovávat a vy si z nich vyberete 5 až 10, které zpracuji přednostně a nejprecizněji. I ostatní fotky pak budou upravené podle mého nejlepšího svědomí, jen jim nemohu věnovat až tolik času jako těm prvním. Mívám to hotové zhruba do týdne od vybrání, déle mi to trvá jen ve výjimečných případech. Fotky předávám přes webové úložiště. Dostanete jednak fotky v plném rozlišení (pro uložení a tisk), jednak fotky optimalizované pro Facebook a prohlížení. Na přání založím i neveřejnou galerii na svém webu, kde budete mít všechny k ukázání přátelům.

U svatebního videa je to celé podobné. Dostanete několikaminutový propracovaný sestřih a navíc ještě video, kde budou všechny natočené záběry.

partnerský fotograf eVeselky

kontaktovat fotografa