kalendář 2022 a 2023

AKTY Z DRONU

Mé první autorské kalendáře. Plné něžných ženských aktů z netradiční letecké perspektivy. Prodej kalendáře je již ukončen, ale každý měsíc až do konce roku 2023 zveřejňuji série fotografií z kalendářových focení.

více info o projektu na blogu

Titulní stránka 2022

Loučeň, tmavý les s kapradím, skvělá modelka Nikol (@nikolka94) a blížící se bouřka. Že z toho bude titulní fotka celého kalendáře bylo jasné hned po focení. Než jsme ale motiv s kapradím objevili, zkoušeli jsme fotit na nedalekém obilném poli a loukách.

Leden 2022

S Pájou jsme fotili úplně poprvé a dopadlo to na jedničku. Za jednoho teplého letního večera jsme stihli nafotit fotky u vody i jeden další motiv, na který se můžete těšit v některém z dalších měsíců. Všimli jste si ryb ve vodě okolo mola?

Únor 2022

Anička (@dope.veg) a rychlé focení na kraji Prahy. Kdo by řekl, že kopřivy a hromada staré trávy bude vypadat tak dobře? :-)

Březen 2022

Letní focení s tanečnicí Bárou (@barallis) proběhlo na vřesovišti, kde mezi borovicemi sem tam vyčnívaly osamocené skalní výběžky.

Duben 2022

Tak tohle byla jízda, teda spíš plavba. Terka (@itry.tosurvive) si troufla na focení aktů ve vodě mezi vzplývajícími listy stulíků. Ze všech dronových focení bylo tohle asi nejvíc crazy, ale díky našemu nadšení to klaplo na jedničku a jediným šrámem byla pokuta za zákaz vjezdu při cestě na lokaci. Takže to byla vlastně i jízda.

Květen 2022

Kristýnu jsem poznal tentýž rok při focení jiného kalendáře (vzpěračky). Hned jsme se domluvili, že by se mnou šla i do focení aktů z dronu, a tak jsme krátce poté podnikli focení na Mělnicku. Část focení proběhla u vody a skončili jsme na skalách. Byla s námi i druhá modelka, na kterou se můžete těšit v hlavní roli v září. Je to jediné focení z této série, kde jsme zkusili dostat do snímku hned dvě holky. Museli jsme však uznat, že zaměření jen na jednu postavu u obrázků tohoto typu funguje lépe.

Červen 2022

Kdo mou tvorbu sleduje už delší dobu, modelku Adrianu (@adrianaindeanakreckova) mu nemusím více představovat. Fotíme spolu už od mých začátků, čehož si obrovsky vážím :-). Dokonce i místo fotografování, nedaleko od Bakova nad Jizerou, se už na našich fotografiích v historii objevilo (z pozemní perspektivy).

Červenec 2022

Jak dostat do aktové fotky smrkový les z ptačí perspektivy? Za pomoci vysokých skal! 

Srpen 2022

Focení s modelkou Luckou (@hanusatko) bylo jedno z těch úplně prvních, takže plné napětí a nevelkých očekávání, která nakonec vystřídalo nadšení z výsledku! Písčiny s akáty na Nymbursku ve spojení s Lucčinými zelenými dredy dopadlo přesně takhle – koukejte :-).

Září 2022

Modelku Světlanu (@svetkaslaba) jste mohli postřehnout už u série z měsíce května, jelikož toto focení bylo za účasti hned dvou modelek a experimentovali jsme i s umístěním obou do jednoho obrázku. Modelčiny světlé vlasy ve spojení s kvetoucím rákosem na břehu rybníka pomohly vytvořit jednu z mých nejoblíbenějších fotek z tohoto projektu.

Říjen 2022

Tady to celé začalo. Úplně první focení tohoto typu, při kterém ještě nikdo netušil, že vznikne nějaký kalendář. Fotili jsme běžné glamour fotky a nakonec se pokusili o jeden můj nápad s dronem v dubovém lese u Milovic.

Listopad 2022

Zatopený lom s průzračnou vodou a potetovaná modelka Nikol (@tristis009). To jsou ingredience, které daly vzniknout této sérii dronových fotek.

Prosinec 2022

Modelku Páju jste mohli vidět už v lednové sérii. Z tohoto rychlého večerního focení poblíž Nymburku však vzniklo tolik zajímavých snímků, že si zaslouží mít v kalendáři místo hned dvakrát.

Titulní stránka 2023

Se skvělou modelkou Kačkou (@katerina_jencova) jsme nafotili sérii fotek v porostu mochny husí na břehu pískovny poblíž Olomouce.

Leden 2023

Modelku Páju znáte už z loňského kalendáře, kde jí shodou okolností patřil také leden. Focení tentokrát proběhlo ve vysokém rákosí u rybníka na okraji Rožďalovic a poté ještě v nedalekém lese u Loučeně.

Únor 2023

Jeden z plánů pro kalendář 2023 byly fotografie na sněhu. Tuto zimu však sněhová nadílka nebyla nikterak štědrá, takže jsme s Terkou (@itry.tosurvive) po dlouhém čekání využili posledních zbytků sněhu v Jizerských horách. 

Březen 2023

Pokud vám březnová modelka přijde povědomá, nejspíš se nemýlíte, Nikolka (@nikolka94) byla na titulce loňského kalendáře. Další focení jsme podnikli na podzim v Praze a využili zbytků barevného listí. 

Duben 2023

Focení s modelkou Vikčou (@vicky_nayaran) v mokřadech nedaleko Lysé nad Labem.

Květen 2023

Focení s Bárou proběhlo v lesích a u rybníků na Pardubicku. Občasný silný déšť a blížící se bouřka nás nezastavily a vznikly tyhle fotky, ze kterých mám obrovskou radost!

Červen 2023

Skalnatá Divoká Šárka a modelka Eliška (@ellie.czechy) – z těchto ingrediencí vznikla červnová série fotek :-).

Červenec 2023

Horská krajina s divokou říčkou a hlubokými lesy s kapradím, to je přesně prostředí, kde jsme fotili s Markétkou (@zlej_brontosaurus) a vznikla tato skvělá červencová série. 

Srpen 2023

S Luckou (@hanusatko), kterou znáte už z předchozího kalendáře, jsme jeli fotit na její oblíbené místo nedaleko Prahy, kde jsou mechem zarostlé kameny a hezké fotogenické lesy.

Září 2023

Fotku s Kačkou (@katerina_jencova) jste mohli vidět již na úvodní stránce, ale protože se toto focení mimořádně vyvedlo, našla fotografie s touto modelkou prostor i uvnitř kalendáře a celou nafocenou sérii z pískovny poblíž Olomouce můžete vidět zde na webu. 

Říjen 2023

Známý kaolinový lom nedaleko Brna a skvělá modelka Lůca (@stuchlikovaluca) stojí za vznikem této podzimní série fotek :-).

Listopad 2023

Páju už v kontextu kalendáře netřeba představovat. Fotky s ní patří k tomu nejlepšímu, co se v rámci projektu podařilo vytvořit a nejinak vnímám i tuto listopadovou sérii z lesa nedaleko Loučeně a rybníka u Rožďalovic.

Prosinec 2023

Úplně poslední kalendářovou sérií jsou fotografie s modelkou Emílií (@emilie_ditetova), které vznikly jako vedlejší produkt glamour focení v době, kdy se pokračování prvního kalendáře teprve plánovalo :-).

Extra

Fotky, co se do kalendáře nevešly, ale bylo by škoda nechat si je v šuplíku. 
Na snímcích najdete modelky Anetu (@anet_amy_simova), Terku (@cinder_ter) a Verču (@stehlikovaveronika).