Co vše fotíš a natáčíš?

V zásadě mi můžete napsat o cokoli s kamerou nebo foťákem. Pokud se na to nebudu cítit nebo nebudu mít čas, rád alespoň doporučím někoho z kolegů. Nejčastěji se na mě klienti obrací s focením a natáčením svateb, maturitních plesů a jiných akcí. Fotím nejrůznější portrétní, rodinné, těhotenské či párové fotky, též glamour a akty. Neméně často pak produkty a lifestylové fotky. Realitní makléři se na mě obrací s focením nemovitostí a tvorbou videoprohlídek, pro firmy vytvářím propagační fotky a videa. Občas se přichomýtnu k vědecké fotografii včetně focení velmi drobných objektů. Některé mé zakázky jsou zaměřené na použití dronu. 


Kde mohu vidět tvé fotografie?

Hlavní portfolio fotografií a videí naleznete přímo na  mém webu. Další fotografie pak můžete vidět na mé facebookové stránce a na Instagramu. Velké množství fotek a videí se šíří po internetu prostřednictvím mých klientů. Některé botanické fotky figurují v projektu Botanická fotogalerie, databázi Pladias a v různých internetových i tištěných médiích. Videa obyčejně vkládám na svůj kanál na YouTube.


Jaký máš foťák a v čem fotky a video zpracováváš?

Pro focení a video aktuálně používám fotoaparáty Sony A7R IV, Sony A9 a Panasonic GH5 s řadou zejména pevných a světelných objektivů s pokrytím všech běžných ohniskových vzdáleností. Při focení rád předvedu :-). Letecké záběry pořizuji dronem DJI Mavic 3. Ze softwaru používám zejména programy z rodiny Adobe Creative Cloud (Lightroom, Photoshop, Premiere Pro), české Zoner Photo Studio a program Photo Mechanic. Pracuji na výkonném přenosném počítači Dell XPS 15.


Našel jsem levnější nabídku. Co s tím uděláme?

Ceny se snažím stanovit tak, abych práci dělal rád a mohl do ní dát něco nad rámec nutného minima. To mi z dlouhodobého hlediska dává smysl a věřím, že to na výsledku poznáte :).


Dostanu fotografie i vytištěné?

Fotografie, u kterých by mohl být zájem o tisk, předám v digitální podobě přes portál jakubstepan.dastax.cz, ze kterého si je můžete nechat sami kvalitně a za zvýhodněnou cenu vytisknout.  


Mohu koupit dárkový poukaz?

O dárkový poukaz si můžete napsat a domluvíme se na jeho zhotovení. Na focení rodiny, páru, k Vánocům nebo k narozeninám – jakkoli si budete přát.


Jak daleko můžeš dojet?

Nejčastěji se pohybuji v Praze a na Loučeni, ale podle možností mohu dojet takřka kamkoli. Napište mi a já sdělím, zda jsem ochoten/schopen dorazit do vaší lokality. U větších focení (např. celodenní svatby) je samozřejmé, že dojedu po celé ČR a klidně i dál.  U těch menších se pravděpodobně taky najde řešení. 


Za jak dlouho po focení dostanu fotky?

Pokud to jde, začínám na fotografiích pracovat co nejdříve a je možné, že je dostanete už druhý den po focení (v případě menších zakázek). Mám-li práce víc, obvykle to netrvá déle jak 2 týdny a delší čekání je už jen u velmi náročných úprav, rozsáhlých projektů či při mé delší nepřítomnosti.


Vyfotíš mi oči?

Oči jsem dříve fotil v rámci projektu HUMAN EYE, který je již ukončen. O focení si můžete říct i nyní mimo projekt. Více info v nabídce


Zvládneš dělat foto i video najednou?

Na svatbách, plesech a podobných událostech bych nedokázal zaručit dostatečnou kvalitu práce, kdybych dělal tolik věcí najednou. Mohu však zařídit dalšího kolegu a ve dvou už to hravě zvládneme! Pokud se jedná o jednodušší reportáž z akce, pak se o tom můžeme pobavit.


Zvládneš mě udělat hezčí?

Na statických fotkách je vidět o mnoho víc detailů i nedokonalostí, než je člověk schopen postřehnout v reálném životě. Proto se nebojím fotky nejrůznějšími způsoby zkrášlit, aby na nich fotografované osoby vypadaly minimálně tak dobře jako v reálu. A na přání se dá udělat i mnohem víc. 


Budeš moje fotky někde zveřejňovat?

Když někde fotografie z placených focení zveřejňuji, je to nejčastěji zde na webu, případně na Facebooku a Instagramu. Pokud si přejete fotografie jen pro sebe, upozorněte mě na to, prosím. Máte na to jako platící zákazníci plné právo. Za možnost ukázat fotografie veřejně však budu velmi vděčný, protože bez toho by budoucí zákazníci netušili, jak má práce vypadá. 


Naučíš mě fotit?

Můžeme se domluvit na individuálních lekcích. Pokud jde o věc, kterou zvládám, rád své know-how předám dál. Mrkněte na bližší informace přímo do nabídky kurzů focení.