Kde mohu vidět tvé fotografie?

Hlavní portfolio fotografií a videa naleznete přímo na této stránce. Další fotografie pak můžete vidět na mé facebookové stránce a na Instagramu. Velké množství fotek se šíří po internetu prostřednictvím mých klientů, kteří si je dávají na webové stránky, facebookové profily atd. Fotografie s botanickou nebo přírodovědnou tematikou si můžete prohlédnout v mé rozsáhlé galerii zajímavých přírodních lokalit na Zoneramě. Některé botanické fotky figurují v projektu Botanická fotogalerie, databázi Pladias, v různých internetových i tištěných magazínech, v knížkách a jiných publikacích. Videa obyčejně vkládám na svůj kanál na YouTube.


Jaký máš foťák a v čem fotky a video zpracováváš?

Pro focení a video aktuálně používám fotoaparáty Sony A9, Sony A7R IV a Panasonic GH5 s řadou zejména pevných a světelných objektivů s pokrytím všech běžných ohniskových vzdáleností. Při focení rád předvedu :-). Letecké záběry pořizuji dronem DJI Mavic 2 PRO. Ze softwaru používám zejména programy z rodiny Adobe Creative Cloud (Lightroom, Photoshop, Premiere Pro), české Zoner Photo Studio a program Photo Mechanic. Pracuji na výkonném přenosném počítači Dell XPS 15 (9570) s 32 GB RAM a 1TB SSD.


Našel jsem levnější nabídku. Co s tím uděláme?

Srovnávat pouze podle ceny lze při nákupu elektroniky, která je všude stejná, ne u služby. Ceny stanovuji tak, abych práci dělal rád a mohl do ní dát něco nad rámec nutného minima. To mi z dlouhodobého hlediska dává smysl a věřím, že to na výsledku poznáte.


Fotíš i jiné věci, než jsou na webu?

Na webu mám jen ty nejžádanější věci, abych potenciální klienty nepřehltil. Pokud potřebujete nafotit nebo natočit i něco jiného, ozvěte se mi a pravděpodobně se dočkáte pozitivní odpovědi.


Dostanu fotografie i vytištěné?

Fotografie, u kterých by mohl být zájem o tisk, předám v digitální podobě přes portál jakubstepan.dastax.cz, ze kterého si je můžete nechat sami kvalitně a za zvýhodněnou cenu vytisknout.  


Mohu koupit dárkový poukaz?

O dárkový poukaz si můžete napsat a domluvíme se na jeho zhotovení. Na focení rodiny, páru, k Vánocům nebo k narozeninám – jakkoli si budete přát.


Fotíš i TFP?

Občas ano, ale obvykle jen když to sám navrhnu. Pokud si myslíš, že bych o focení zdarma mohl mít i přesto zájem, zkus mi napsat a uvidíme.


Jak daleko můžeš dojet?

Nejčastěji se pohybuji v Praze a na Loučeni, ale podle možností mohu dojet takřka kamkoli. Napište mi a já sdělím, zda jsem ochoten/schopen dorazit do vaší lokality. U větších focení (např. celodenní svatby) je samozřejmé, že dojedu po celé ČR a klidně i dál.  U těch menších se pravděpodobně taky najde řešení. 


Za jak dlouho po focení dostanu fotky?

Pokud to jde, začínám na fotografiích pracovat co nejdříve a je možné, že je dostanete už druhý den po focení (v případě menších zakázek). Mám-li práce víc, obvykle to netrvá déle jak 2 týdny a delší čekání je už jen u velmi náročných úprav, rozsáhlých projektů či při mé delší nepřítomnosti.


Vyfotíš mi oči?

Oči jsem dříve fotil zdarma v rámci projektu HUMAN EYE, který je již ukončen. O focení si můžete říct i nyní mimo projekt. Už se ale bude jednat o standardní placenou službu. Čím víc zájemců najednou, tím levnější focení pro každého bude. Více info v nabídce


Zvládneš dělat foto i video najednou?

Spíše ne. Na svatbách, plesech a podobných událostech bych nedokázal zaručit dostatečnou kvalitu práce, kdybych dělal tolik věcí najednou. Mohu však zařídit dalšího kolegu a ve dvou už to hravě zvládneme!


Zvládneš mě udělat hezčí?

Na statických fotkách je vidět o mnoho víc detailů i nedokonalostí, než je člověk schopen postřehnout v reálném životě. Proto se nebojím fotky nejrůznějšími způsoby zkrášlit, aby na nich fotografované osoby vypadaly minimálně tak dobře jako v reálu. 


Budeš moje fotky někde zveřejňovat?

Když někde fotografie z placených focení zveřejňuji, je to nejčastěji zde na webu, případně na Facebooku a Instagramu. Pokud si přejete fotografie jen pro sebe, upozorněte mě na to, prosím. Máte na to jako platící zákazníci plné právo. Za možnost ukázat fotografie veřejně však budu velmi vděčný, protože bez toho by budoucí zákazníci netušili, jak má práce vypadá. 


Naučíš mě fotit?

Můžeme se domluvit na individuálních lekcích. Pokud jde o věc, kterou zvládám, rád své know-how předám dál. Mrkněte na bližší informace přímo do nabídky kurzů focení.