HUMAN EYE

fotografie lidského oka
informace o projektu
hlavní strana
do galerie očí

 

 

ZAPOJ SE DO PROJEKTU

Projekt je již ukončen a jeho pokračování v tuto chvíli není plánováno. Mohu Vám však nabídnout individuální fotografování, které je součástí běžné nabídky mých služeb

Co to bude obnášet?

  • Uděláme sérii fotografií detailů oka (pravého i levého), pro úplnost i snímek celého obličeje.
  • Podepíšeme jednoduchou dohodu o použití fotografií, aby byly obě strany právně kryty (pokud vám ještě nebylo 18, dejte mi prosím předem vědět). Ve zkratce v ní stojí, že model i fotograf mohou fotkami libovolně disponovat (v mezích zákona a slušnosti).
  • Focení jednoho člověka může trvat cca 1-3 minuty, proto prosím počítejte, že v případě setkání více lidí se můžete chvíli zdržet.
  • Focení je zdarma, ale vzhledem k obrovskému zájmu mu musím věnovat více času než jsem původně chtěl. Proto si na focení dovolím vzít kasičku na dobrovolné příspěvky. I koruna potěší a třeba to ve výsledku pokryje náklady na dopravu nebo svačinu :-).
  • Dámám doporučuji přijít bez líčení. Řasenka v tak velkém zvětšení nevypadá hezky jako při běžném pohledu. Brýle na focení sundat, kontaktní čočky obvykle nevadí (ale lépe bez nich, jsou vidět jejich okraje).
  • Fotografie dostanete nejpozději do 3 týdnů (podle mé aktuální vytíženosti). Zasílám je v odkazu přes Facebook Messenger. Počet fotografií na osobu bude standardně 3, a to včetně jedné fotografie obličeje. Spolu s nimi zasílám i sken dohody o jejich použití.

 

Jak se přihlásit?

Abych měl přehled, kolik lidí očekávat, je vítáno se na každý termín přihlásit. K tomu slouží událost na Facebooku. V této události pro každý termín focení vložím příspěvek (otázku), kde stačí kliknout na odpověď, že se zúčastníte. Pokud nepoužíváte Facebook, napište mi prosím na email. Tato evidence je mi velkým pomocníkem i při rozesílání zpracovaných fotek.

 

Termíny focení

Poslední termíny proběhly v prosinci 2017. Pokračování projektu není v plánu.

 

Kde?

Pokud nebude řečeno jinak, focení budou probíhat v Botanické zahradě PřF UK v Praze, přesně na místě, které je ukázané na mapě, GPS 50°4’14.071″N, 14°25’14.311″E. Je to trochu schované zákoutí, proto prosím věnujte této věci pozornost. Ze zkušenosti vím, že spousta lidí bloudí zahradou, protože podcení přípravu a nevybaví se GPS navigací :D. Pokud vejdete do BZ hlavní bránou, ujdete asi 50 metrů a vpravo (naproti vchodu do skleníku) uvidíte zeď, za kterou fotíme. Kdybyste už fakt nevěděli, jak to najít, zavolejte mi na telefon (732 116 805). Emaily a zprávy na FB mohu při focení ignorovat.

mapa místa focení